Bezpečnostní upozornění na servis představce upevněného pomocí jednoho šroubu na jízdních kolech woom ORIGINAL 2018–2021

Vážení zákazníci společnosti woom,

rádi bychom vás informovali o bezpečnostním upozornění týkajícím se konkrétní řady našich modelů woom ORIGINAL (rok modelu 2018–2021), které mají představec upevněný pomocí jednoho stříbrného šroubu.

Zjistili jsme, že existuje nízká pravděpodobnost, že se může uvolnit nebo zcela vysunout představec, který spojuje řídítka s vidlicí, což má vliv na ovladatelnost kola. Tímto bezpečnostním upozorněním žádáme všechny zákazníky, aby své děti nenechali jezdit na dotčených kolech woom ORIGINAL do doby, než na nich bude proveden servis představce.

Týká se to také vašeho jízdního kola?

Zde zjistíte, jestli se to týká i vašeho modelu.

Bezpečnost vašeho dítěte má pro nás nejvyšší prioritu.

Připravili jsme pro vás rychlý a jednoduchý způsob, jak zjistit, jestli se toto upozornění

týká i vašeho kola.

●  Krok 1: Na stránce pro ověření představce zjistěte, jestli se to týká i vašeho kola. 

●  Krok 2: Pokud ano, objednejte si bezplatnou bezpečnostní sadu na servis představce woom ORIGINAL s dopravou zdarma. Tato sada obsahuje všechno, co budete na servis představce potřebovat.

●  Krok 3: Pomocí bezpečnostní sady proveďte na svém kole woom ORIGINAL servis představce. 

Představec si nyní ověřte pod následujícím odkazem.

Zde zjistíte, jestli se to týká i vašeho kola.

Majitelé uvedených kol budou mít nárok na získání poukazu na bezplatný servis představce u prodejců woom, kteří se této servisní akce účastní. Jedná se o další možnost, jak si nechat představec okamžitě opravit, než vám přijde objednaná bezpečnostní sada. Pomocí lokátoru prodejců woom si vyhledejte místního prodejce a objednejte se u něj na profesionální servis kola woom ORIGINAL, aby na něm vaše dítě mohlo zase co nejdříve jezdit.

Na našich webových stránkách najdete konkrétní zdroje informací a odpovědi na otázky nebo obavy, které byste mohli mít v souvislosti s tímto bezpečnostním upozorněním. Více informací se dozvíte na naší vyhrazené stránce pro často kladené dotazy nebo na adrese productsafetyEU@woom.com.

Omlouváme se za komplikace a děkujeme vám za součinnost při zajišťování co nejbezpečnější jízdy na kole pro vaše dítě.

Dovolte nám, abychom vám poděkovali za vaši trvalou podporu jízdních kol woom.


S úctou


Váš tým woom


Často kladené dotazy k upozornění na servis představce a řešení problému


1.   Co je bezpečnostní upozornění na servis představce?

Na modelech woom ORIGINAL z modelových let 2018–2021, které mají představec upevněný pomocí jednoho šroubu, je potřeba provést servis představce. Představec, který spojuje řídítka s vidlicí, se totiž může uvolnit nebo vysunout, což představuje riziko zranění.

Tímto bezpečnostním upozorněním žádáme všechny zákazníky, aby své děti nenechali jezdit na dotčených kolech woom ORIGINAL do doby, než na nich bude proveden servis představce. Všichni majitelé jízdních kol woom ORIGINAL, kterých se to týká, mají nárok na bezplatnou sadu na servis představce.

Než dokončíte požadované kroky, žádáme vás, abyste kolo nepoužívali.

2.   Týká se to všech modelů woom ORIGINAL?

Ne, pouze některých. Upozornění na nutnost servisu představce se týká jízdních kol woom ORIGINAL z modelových let 2018–2021, ve velikostech 1, 1 PLUS, 2, 3, 4, 5 a 6, které poznáte podle upnutí představce pomocí jednoho stříbrného šroubu.

Novějších jízdních kol woom ORIGINAL (od modelového roku 2022) se to netýká. Tyto modely mají upravenou konstrukci upnutí představce pomocí dvou šroubů, což zvyšuje bezpečnost.

Týká se to také vašeho jízdního kola? Zde zjistíte, jestli se to týká i vašeho modelu >>

Modelů woom ORIGINAL z dřívějších let (před rokem 2018) se to netýká. Představec mají upevněný na jeden černý šroub.


Toto upozornění se také netýká následujících modelů bez ohledu na rok výroby: woom OFF/OFF AIR, woom UP a woom NOW. Na těchto kolech můžete v klidu jezdit dál!

Nejsnáze zjistíte, jestli se to týká i vašeho kola, když si představec ověříte na speciální stránce, kterou jsme za tímto účelem připravili.

Týká se to také vašeho jízdního kola? Zde zjistíte, jestli se to týká i vašeho modelu >>

3.   Jak vážné je riziko?

Riziko uvolnění představce je extrémně nízké. Toto riziko se zvyšuje, pokud šroub představce není zcela dotažen pomocí momentového klíče na doporučených 10 Nm.

4.   Jak se můžu ujistit, že je představec na kole woom ORIGINAL mého dítěte bezpečný?


Krok 1: Na stránce pro ověření představce zjistěte, jestli se to týká i vašeho kola.

Krok 2: V případě potřeby si na stránce pro ověření představce budete moct objednat zdarma sadu na servis představce woom ORIGINAL, kterou vám bezplatně zašleme se vším, co budete k bezpečnému servisu představce potřebovat.

Krok 3: Servis představce proveďte podle jednotlivých kroků popsaných v jednoduchém návodu, který je součástí servisní sady. Vaše dítě pak bude zase moct co nejdříve usednout na své kolo a jezdit na něm s maximální bezpečností.

Bezplatný servis představce: Když si zákazníci v Evropě objednají servisní sadu, dostanou také poukaz na bezplatný servis představce u svého místního prodejce woom. Je na čistě na vás, jestli této možnosti využijete. Můžete se objednat na bezplatný servis představce u prodejce woom, kterého si zvolíte. Nejbližší prodejnu najdete pomocí vyhledávače prodejců woom.

Video JAK NA TO najdete zde. Toto video se vám bude hodit, až vám dorazí servisní sada.

Než dokončíte požadované kroky, žádáme vás, abyste kolo nepoužívali.

5.   Jak poznám, jestli se toto upozornění na servis představce týká i kola mého dítěte?

Upozornění se týká i kola vašeho dítěte, pokud má kolo woom ORIGINAL, rok modelu 2018–2021 a představec je na něm upevněn jedním šroubem. Představec si ověřte pod následujícím odkazem.

Zde zjistíte, jestli se to týká i vašeho kola.

Než budou dokončené všechny požadované kroky, žádáme vás, abyste kolo nepoužívali.

6. Jaké nářadí a pomůcky budu potřebovat na servis představce?

Každá servisní sada woom ORIGINAL obsahuje přesný momentový klíč, balení montážní pasty (5 g), 5 mm imbus a návod.


Kromě toho budete k čištění sloupku vidlice potřebovat hadřík, papírové utěrky a nějaký obecný, víceúčelový odmašťovač nebo přímo odmašťovač určený pro jízdní kola.


Návod krok za krokem najdete pod tímto odkazem.


Na video JAK NA TO se můžete podívat zde.

7. Jak poznám, že na kole woom ORIGINAL můžu opět bezpečně jezdit?

Vaše dítě bude moct opět jezdit na svém kole woom ORIGINAL, jakmile pečlivě provedete servis podle jednoduchých pokynů, které jsou součástí servisní sady woom ORIGINAL (nebo jakmile si necháte provést servis představce u prodejce woom).


Nanesením montážní pasty na sloupek vidlice a následným dotažením šroubu na správný zatahovací moment zajistíte, že bude představec pevně uchycen a vaše jízdní kolo woom bude opět způsobilé k jízdě. Montážní pasta funguje okamžitě, není třeba čekat.


Uschovejte si momentový klíč a každoročně zkontrolujte, jestli je šroub stále dotažen na 10 Nm, protože tento utahovací moment zajišťuje spolehlivé upevnění představce.


Pokud potřebujete představec sundat − např. při balení kola woom pro přepravu v letadle − před opětovným nasazením představce a utažením šroubu na 10 Nm naneste montážní pastu na sloupek vidlice.

8. Moje kolo woom už měl přede mnou někdo jiný. Může se ho to také týkat?

Každý majitel kola woom ORIGINAL, kterého by se toto upozornění mohlo týkat, ať už si ho koupil jako nové nebo použité, musí provést stejný základní servis. Jen tak bude mít jistotu, že je představec opět bezpečný. Nárok na bezplatnou servisní sadu mají proto i majitelé kol woom ORIGINAL, kteří si ho nekoupili jako nové.

Vytvořili jsme stránku pro ověření představců, na které zjistíte původ svého modelu woom ORIGINAL. Nemusíte se tedy obávat, jestli nevíte, kdy si kolo koupil jeho první majitel.

Zde zjistíte, jestli se to týká i vašeho kola.

Když zjistíte, že se to vašeho kola týká, budete muset provést určité kroky, které najdete zde.

Než všechny požadované kroky dokončíte, žádáme vás, abyste kolo nepoužívali.

9. Jak provést servis představce?

Podívejte se na naše názorné video, ve kterém podrobně popisujeme, jak provést servis představce. Postupujte podle kroků uvedených níže.

V servisní sadě najdete: 5mm imbus, momentový klíč a 5g balení montážní pasty, které vystačí na tři kola.


Budete potřebovat: papírové utěrky nebo hadřík, malé množství odmašťovače (univerzální nebo speciální čistič na jízdní kola).

  1. Povolte šroub pomocí 5 mm imbusu.
  2. Vysuňte představec včetně řídítek nahoru a sundejte je z kola.
  3. Naneste odmašťovač na papírovou utěrku nebo hadřík a očistěte sloupek vidlice.
  4. Na sloupek vidlice naneste rovnoměrně montážní pastu.
  5. Znovu namontujte představec. Tip: Řidítka se snažte mít hned rovně.
  6. Řidítka dokonale srovnejte.
  7. Pomocí nového momentového klíče utáhněte šroub na utahovací moment 10 Nm.
  8. Přitažením a pootočením řidítek zkontrolujte, jestli je šroub dostatečně utažený.

Vůbec se neprotáčí? Výborně! Na vašem kole woom ORIGINAL se dá zase jezdit. Není třeba na nic čekat.

10. Když nanesu montážní pastu, jak dlouho je třeba počkat?


Po provedení doporučeného servisu bude vaše kolo woom ORIGINAL okamžitě připraveno k jízdě.